Sivá nielen pre sivé myšky
22. mája 2017
dom so zvoncekom
Ako sa zabaviť s deťmi, keď musíme ostať doma
14. marca 2020

10 skvelých tipov na darček ku dňu detí

Máme pre Vás 10 tipov ako prekvapiť a potešiť Vaše deti k ich sviatku, teda ku dňu detí. Či už je to malé batoľa, škôlkar alebo školák, všetky deti zbožňujú darčeky ;). Tie vôbec nemusia byť veľké, krikľavé, plastové a drahé. My sme pre Vás vybrali pár vecí, ktoré rozhodne patria medzi naše TOP Miloty.

1. Maňuška/Spinkáčik – Tri Maky

Videli ste už tieto maňuškové zvieratká naživo? Nádherne skombinované farby, príjemné materiály, kvalitné prepracovanie a hlavne charakter každého jedného zvieratka robia z týchto detských kamarátov niečo úplne jedinečné. Maňušky sú pre deti inšpirujúce hračky a hra s nimi je výborný spôsob pre rozvoj nielen ich rečových schopností. Deti ich zbožňujú, a my tiež!

 

2.  Rozprávky po telefóne – Gianni Rodari

Jedna z najúspešnejších kníh majstra rozprávkara Gianni Rodariho vyšla v pôvodnom preklade Blahoslava Hečka a s ilustráciami Vladimíra Fuku. Rozprávky nemusia byť dlhé ani poučné. Tieto sú, naopak, krátke. Prekvapivé. Zábavné. Zvláštne. Akoby vymodelované z detských myšlienok a podľa detských pravidiel. Sú o múdrych deťoch a smiešnych dospelých. Niekedy trochu preháňajú, len čo je pravda, no ale čo ak niekedy niekde predsa len existoval zmrzlinový palác a čo ak sa dá výťahom doletieť až na Venušu…Ak Vaše deti večer bez rozprávky nezaspia, táto knižka je na dobrú noc ako stvorená ;).

 

3. O malej Aničke – Inger Sandberg a Lasse Sangerg

Knižka pre najmenších. Dva kreslené príbehy švédskych autorov o malom dievčatku – Kde sú Aničkine veci a Vianočný darček pre Aničku navodzujú veľa humorných situácií s vecami, ktoré sa rady hrajú na skrývačku. Ich hľadanie je zábavné a veselé. Autori hravo naučia deti orientácii v priestore, ale i pomenovať a poznať priestorové pojmy. Knižka je určená najmenším deťom. Nezvyčajné na tejto útlej knižočke je, že sa dá čítať z obidvoch strán.

4. Lienka/MandeLienka – KOVAP

Je to takmer neuveriteľné, no tieto tradičné kovové hračky oslavujú tento rok 60 rokov. Jeden z mála výrobcov ktorý od roku 1957! stále ponúka do detailov prepracované hračky a vyváža ich do celého sveta. Nám učaroval klasický traktor, ktorý natočíte na kľúčik, a môžete mu udávať smer malinkým volantom, používať prevodovku, dokonca zaradiť spiatočku. Síce stále nevieme kto sa k nám na Kupeckú chodí viac hrávať, či ockovia alebo ich deti 😉 no stále je to pre nás dokonalá hračka. No a pre menších táto česká firma vyrába Lienky a MandoLienky na kľúčik, so špeciálnym mechanizmom vďaka ktorému tieto vydarené mobilné lienky nespadnú zo stola. Wau!

 

5. Magbot – TEGU

Táto zaujímavá a jedinečná drevená stavebnica je vyrobená z ekologických materiálov – z dreva. Vo vnútri  každého bloku je ukrytý magnet, ktorý robí z obyčajnej stavebnice neobyčajnú. Jednotlivé bloky sa na seba naklikávajú v rôznych smeroch a to umožňuje postaviť z nej takmer hocičo. Magbot obsahuje 9 kusov blokov z ktorých postavíte nielen robota. Je zabalený v peknej krabičke, v ktorej ho môžete skladovať po dlhé dlhé roky. Hračka rozvíja kretivitu, predstavivosť a jemnú motoriku.

 

6. Magnetibook  JANOD

Magnetibook je tiež magnetická hračka-skladačka v tvare knihy vhodná na doma aj na cesty. Najobľúbenejšie sú Zábavné tváre, kde máte na výber rôzne oči, vlasy, ústa, nosy, náušnice, okuliare, klobúky…a môžete poskladať tvár podľa predlohy alebo najlepšie podľa vlastnej fantázie. Okrem toho máme magnetibook Dopravné prostriedky, princezné, muffiny alebo 4 ročné obdobia. Deti sa magnetibookmi určite zabavia!

 

7. Farebný piesok – DJECO

Pre šikovné rúčky, ktoré radi tvoria a malé tvorívé duše určite potešia kreatívne sady. Magické maľovanie trblietavým alebo farebným pieskom je zážitok nielen pre deti. Sady obsahujú  4 skvelé šablóny s motívmi rôznych zvieratiek, ktoré dieťa dozdobí žiarivými farebnými trblietkami a pieskom alebo iba s pieskom. Celá sada je v peknom pevnom obale a obsahuje tiež tégliky s farebným pieskom, tuby s trblietkami, špachtľu a návod. Nakoniec vznikne krásny obrázok ktorý môže byť zase krásny darček.

 

8. Obtlačky DJECO

Pre malých motoristov, stavbárov alebo letcov.  Prázdne mesto, prázdny stavebný pozemok a prázdne letisko oživíte množstvom malých obrázkov tak, že ich tam obtlačíte – pretlačíte ceruzkou. Kde bude čo umiestnené, je len a len na vás. Vytvárajte situácie, animujte, bavte sa! Balenie obsahuje 3 hárky so scenériou na doplnenie obtlačkami (210 x 297 mm), a 3 hárky s obtlačkami spolu približne 90 ks. Oblačky u nás nájdete v rôznych témach. Aj princezné, záhradku alebo hradnú hostinu.

 

9. Mäkučká Bábika – JEŽO

Šité textilné bábiky, pri výrobe ktorých je použitá bavlna a sú vyplnené dutým vláknom. Suknička sa dá vyzliecť a vymeniť, vlásky sú vlnené. Takáto kamoška sa s dievčatkami rada a poslušne zahrá na maminku a dcérku, na bábätko, na školu, na kuchárky, na kaderníčku a navyše veéľmi rada cestuje po výletoch 🙂

 

 

10. Tetovačky – KRESKY

Ak chcete potešiť dieťa naozaj iba malou milou drobnosťou, určite odporúčame Kresky. Sú to dizajnové tetovačky, vymyslené, nakreslené a vytlačené na Slovensku. Dočasné tetovačky sú dermatologicky testované a bezpečné pre deti.  Pokreskuj sa! 🙂

Majte krásny a veselý deň detí!

Titulná fotka Tatiana Joryová Photography