10 skvelých tipov na darček ku dňu detí
29. mája 2017

Ako sa zabaviť s deťmi, keď musíme ostať doma

dom so zvoncekom

dom s klucikmi a zvoncekmi

Deti sú náročné na našu pozornosť, a stále treba vymýšľať nové hry a zábavky. Najideálnejšie je, keď sa deti vedia zabaviť na nejaký čas aj samé, ale občas im treba veru pomôcť. Teraz keď nás situácia donútila spomaliť, a času je viac , pripravili sme pre vás zopár tipov na edukačné a tvorivé hranie ?

♥Vek 0-2 roky

Pre tých najmenších a zároveň najvnímavejších človiečikov u nás nájdete rôzne kaučukové hračky. My vyberáme hračky značky Vulli – Sophie La Giraffe, ktoré sú už roky overenou klasikou z Francúzska. Žirafka Sophie je jednou z najpopulárnejších hryzátok na celom svete. U nás nájdete od klasickej žirafky, cez jednoduché Okrúhle hryzátko až po rôzne sety a senzorické doplnkové hračky vyrobené z prírodnej gumy – z kaučuku.

Set 2 loptičiek a 2 kociek - Sophie

Napríklad Set dvoch loptičiek a kociek perfektne stimuluje vnemy bábätka.
Vďaka pestrým farbám sa stimuluje zrak. Tvar loptičky a kocky je prvým rozoznávaním základných tvarov a navyše hrou s kockami sa zdokonaľuje aj jemná motorika. Na každej kocke a loptičke objavuje dieťa rôzne tvary tváričiek žirafy Sophie a ich jasné farby stimulujú zrak. Kaučukový povrch je veľmi príjemný, jemný, bez chuti a bez zápachu. Vhodné sú pre deti od 3 mesiacov. 
Set je zo 100% kaučuku, takže poslúžia aj pri prerezávaní zúbkov ?senzorická lopta pre najmenších

Podobnou skvelou hračkou pre drobcov je aj Senso ball senzorická, ľahko uchopiteľná lopta stimulujúca všetky zmysly dieťaťa. Dieťa bude preskúmavať povrch lopty, strkať pršteky do 8 rôznofarebných otvorov a tým rozvíjať zvedavosť a jemnú motoriku. Lopta je ľahká, ergonomická a vďaka madlám na oboch stranách i ľahko uchopiteľná malými detskými ručičkami.

Vyrobená je taktiež zo 100% prírodnej gumy získanej z kaučukovníka Pará. Zopár ďaľších tipov od nás sú obľúbené zvukové mäkké marakasy, rôzne kúpeľňové alebo darčekové sady kde dostanete v jednom balení viac produktov za lepšiu cenu ;).

Pre už sediacich drobcov, malých objaviteľov sú perfektnou hračkou Stohovacie ľahké kocky. Sú vyrobené z tvrdeného kartónu a sú ideálne pre deti od jedného roka (tak udáva výrobca). My ich odporúčame kľudne aj skôr – záleží od šikovnosti dieťatka.
Kociek je v balení 1-10, na každej je niečo iné a dá sa s nimi veľmi dobre pracovať, nájdete u nás rôzne – od zvieratiek cez dopravné prostriedkypo ročné obdobia. Novinkou sú stohovacie kocky so zvieratkami. Je to zábavný spôsob ako môžete skombinovať učenie hrou a kocky sú aj pekným interiérovým doplnkom.
Dá sa z nich veľa naučiť, no aj tak zo skúseností vieme, že najlepšia zábava je ich zbúrať

Stohovacie kocky Jabadabado

Vek 2-4 roky

Pre deti od dvoch rokov sú u nás veľmi obľúbené DUO Puzzle. Jednotlivé dieliky tohto puzzle obsahujú krásne a veselé tématické ilustrácie. Djeco sú v tomto majstri.Je to úplne prvé puzzle, s ktorým môžete začať už od tohto veku. Obrázok sa skladá z dvoch častí a obrázkov v balení je 6-12, podľa motívu. Dieťa sa učí napríklad kde aké zvieratko býva, kto je maminka zvieratka, alebo ktoré jedlo je pre koho hotové. Rozvíjajú pamäť, predstavivosť a celkovo myslenie?

Aktuálnou topkou pre deti od približne troch rokov je Maľovanie vodou – Hurá voda! Zo skúseností ale môžeme povedať, že takéto maľovanie zvládnu aj mladšie deti. Tak jednoduché a pritom zábavné ?
Pero, ktoré je súčasťou balenia naplníte vodou, a prechádzate po obrázkoch ktoré sa zázračne vyfarbia ?A keď obrázok uschne, hurá znova! Žiaden bordel, všetko čisté, dokonca vhodné aj na cestovanie a do auta 😉

Hurá voda!

Okrem týchto sád sú v tomto veku dokonalé takzvané rolové hry. Na lekárov a lekárky, s prekrásnym doktorským kufríkom v škandinávskom dizajne. Aj v ružovom samozrejme. Alebo na kozmetičku, kuchárov či hudobníkov

Vychytávkou pre túto vekovú kategóriu je drevený domček s dverami na zámky, kľúčikmi a zvončekmi pri dverách. Je to prvý nácvik odomykania a zamykania ako naozaj. K domčeku sú aj postavičky, takže hra nadobúda celkom iný rozmer. Domček je ideálny na precvičovanie jemnej motoriky a šikovnosti. Zazvoň – odomkni – otvor ?

Obdobným domčekom je aj tento farebný motorický drevený dom na rôzne zámky, ktorý je vhodný pre deti už od 3 rokov.

Na prelom týchto dvoch vekových kategórií určite dáme naše milované Maňušky. Nádherne skombinované farby, príjemné materiály, kvalitné prepracovanie a hlavne charakter každého jedného zvieratka robia z týchto detských kamarátov niečo úplne jedinečné. Maňušky sú pre deti inšpirujúce hračky a hra s nimi je výborný spôsob pre rozvoj nielen ich rečových schopností. Deti ich zbožňujú, a my tiež!

Ovečka hviezdička

Vek 4-6 rokov

V tomto veku už môžeme deťom dávať viac kreatívnych a tvorivých sád, pri ktorých podporíme rozvoj fantázie. Tvorivá sada koláž zahŕňa hneď niekoľko aktivít – vymaľujete obrázok, oddelíte od predrezaného hárku a lepíte na ľubovoľné pozadia. Vznikne tak kopec zábavných príbehov, ktoré hravo zvládne každé dieťa?

Koláže z kresbičiek. Veľká sada kresbičiek a pozadí na tvorenie obrázkov. So štyrmi obojstrannými voskovkami na vyfarbovanie a tyčinkovým lepidlom na lepenie kresbičiek. S obrázkovým návodom pre inšpiráciu.

Táto kreatívna sada ti ponúka až 80 kresbičiek, ktoré môžeš ľubovoľne skombinovať a vytvoriť z nich niekoľko obrázkov.

Nadčasová mozaika urobila a robí radosť už niekoľkým generáciám.
Mozaika obsahuje štvorčeky z peny, ktoré dieťa lepí podľa návodu a vytvára tak malé umelecké diela, ktoré potešia babku či tetku, keď budú mať sviatok ?
Perfektne rozvíja fantáziu a jemnú motoriku. A máme niečo aj pre malých rytierov.

V predškolskom veku je taktiež veľmi dôležitý rozvoj jemnej motoriky. Skladanie dielikov puzzle je skvelým spôsobom ako ju trénovať a zároveň aj hlavičku. U nás ich nájdete naozaj dosť. Od jednoduchších tématických cez nádhené ilustrované rozprávky až po tie zložitejšie akou je mapa sveta.

V dobe tabletov, mobilov a všakovakej deťom dostupnej elektroniky je veková skupina 6+ asi najnáročnejšia ale myslíme si , že každé dieťa aj keď tak veľmi už chce byť dospelé, sa ešte túži trošku pohrať ?
Artistic Patch alebo takzvané umelecké koláže sú za nás úplná topka!
Sady obsahujú malý zošítok, ktorý ukrýva nálepky a fólie s rôznym povrchom (trblietavé, zamatové alebo metalické) a k tomu 12 rôznych pozadí.artistic patch djeco

Na pozadie /alebo kamkoľvek na papierový povrch/ prilepíte nálepku, ktorá je obojstranne lepivá a pritlačíte na ňu fóliu.
Vznikajú vám prekrásne obrázky a príbehy ?. Funguje dokonca aj ako tetovačka/odskúšané/.
Návod ako na to nájdete aj na našom instagrame/@milotynr/ ?

3D vyfarbovanie je sada maľovaniek, kvalitných obojstranných fixiek a 3D okuliarov. Vyfarbíte si obrázok , nasadíte si okuliare a môžete sa ponoriť do sveta fantázie ? Táto sada je výrobcom odporúčaná od veku 7 rokov.

Na našom e-shope nájdete aj veľa iných hračiek ale toto je za nás na momentálne obdobie najlepšia zábava.
Tvorivosti a fantázii zdar ?