Sophie la Girafe – jednoduchý príbeh žirafy začal 25. mája 1961, v deň sv. Sofie.

V tých dňoch boli k dispozícii iba hračky hospodárskych zvierat a domáce zvieratá … Preto jeden deň vo Francúzsku prišiel pán RAMPEAU, ktorý bol odborníkom na transformáciu latexu zo stromu HEVEA a pomocou rotačného tvarovania gumy ako koncepcie tvorby hračiek, prišiel s myšlienkou navrhnúť žirafu. Takáto exotická figúrka divokej zveri by bola prvá na trhu a jej veľkosť a tvar by boli ideálne pre malú rúčku dieťaťa, aby ju ľahko uchopili.

Žirafka Sophie vyzerala presne tak ako vyzerá teraz. Bola okamžitým úspechom. Rodičia zistili že keď začnú deťom rásť zúbky, táto hračka ich dokáže upokojiť. Až do dnešného dňa sa stále tradične vyrába Sophie la girafe, proces, ktorý zahŕňa viac ako 14 ručných operácií. Je vyrobená zo 100% prírodného kaučuku odvodeného z latexu stromu Hevea.

A čo detská kozmetika?

Žijeme v dobe, kedy dostupnosť a rozmanitosť výrobkov a služieb už nie je problémom ako v minulosti. No s rastúcou ponukou je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, vybrať si správne, čo je dobré pre nás a pre naše deti.

Preto sme si vybrali spôsob života, založený na používaní prírodných výrobkov a čistej kozmetiky. Sme presvedčení, že naše fyzické i duševné zdravie je do veľkej miery ovplyvňované tým, ako sa stravujeme, ale aj aké produkty a kozmetiku denne používame.

Koža, ktorá je najväčším orgánom ľudského tela, by nemala byť zbytočne zaťažovaná cudzorodými prvkami. Mala by dýchať, získavať vitamíny a nie byť vystavená pôsobeniu chemicky agresívnych prípravkov.

Pri deťoch to platí o to viac, nakoľko spôsob starostlivosti o ich pokožku od útleho veku významne ovplyvní ich zdravie v neskoršom veku. Organické zložky, výborné vlastnosti, elegantný a hravý dizajn – to všetko sa spája v produktoch značky Sophie La Girafe Baby.