Čo je na tejto stavebnici, a vôbec celej značke Tegu sympatické, sú okolnosti a dôvody, prečo to celé vlastne vzniklo. Dvaja bratia Chris a Will Haugheyovci veľa cestovali po svete, až prišli do Hondurasu, najchudobnejšej krajiny strednej Ameriky. Tak sa im tam zapáčilo, že vymysleli biznis plán, ktorým by mohli pozdvihnúť ekonomiku. Zamestnali miestych ľudí, ktorí dlhodobo trpeli nedostatkom pracovných možností a zabezpečili im úplne iný život. Výťažok z predaja hračiek vrážajú do rozvoja škôl a vracajú tak deti z ulice tam kam patria, do školských lavíc.
Na výrobu svojich drevených stavebníc využívajú miestne obnoviteľné zdroje, no za každý zoťatý strom vysádzajú nový. Vysadených tak bolo už okolo pol milióna stromov. Používa tiež netoxické ekologické farbivá na báze vody.

Stavebnice Tegu sú drevené a zároveň magnetické. Sú určené pre deti no bavia aj dospelých. A dá sa z nich postaviť takmer čokoľvek! Hračky sú bezpečné – magnet je ukrytý vo vnútri, nie je viditeľný a nedá sa vybrať. To je možné vďaka premyslenému dizajnu a kvalite, ktorá je základom konceptu značky Tegu. Bezpečnosť, kvalita a trvanlivosť hračiek je pre túto značku najdôležitejšia.

Neboli nájdené žiadne produkty vyhovujúce vašemu výberu.